1 2 3 4
Zespół budynków wielorodzinnych przy ulicy Jugosłowiańskiej w Warszawie
Generalny projektant: BAZA Architekci
Inwestor: EDinvest S.A.

Przestrzeń osiedla zaprojektowano w formie czytelnych, otwartych wnętrz osiedlowych otoczonych wysoką zielenią osłaniającą. Przy budynkach, wejściach, wjazdach i na dziedzińcach zaprojektowano zieleń w formie regularnych nasadzeń utworzonych z rzędów drzew i naprzemiennych gęstych, jednogatunkowych grup krzewów. Wzdłuż granicy zaplanowano bardziej naturalistyczne, wysokie nasadzenia o swobodnym układzie wtapiającym kształt działki w najbliższe otoczenie.
Przy wjeździe i w dziedzińcach dominują gatunki bardzo dekoracyjne, przeważają drzewa o zwartych koronach średniej wielkości lub wąskim pokroju, np. przy głównym wjeździe: rzędowe nasadzenie z wiśni ozdobnych w odmianie "Kanzan" i sosny czarne stanowiące silny zimozielony akcent, na pobliskim trawniku buk czerwonolistny, bliżej budynku magnolia, po zachodniej stronie, wzdłuż ciągów pieszych klony czerwone w odmianie "Red Sanset" o wyjątkowo wąskiej koronie, w dziedzińcu budynków śliwy wiśniowe odmianę "Woodii", katalpy o lekkich, ażurowych koronach. Ponadto przy wejściach do budynków i wzdłuż ciągów pieszych zaprojektowano krzewy ozdobne: berberysy, tawuły, kosodrzewiny, hortensje, karłowe lilaki.
W otoczeniu osiedla, wzdłuż jego granic zaprojektowano gatunki o silniejszym wzroście, stanowiące osłonę od otaczających ulic. Wybrano gatunki wartościowe dla drobnych ptaków i zwierząt, cenne przyrodniczo: klony pospolite, robinie akacjowe, jarząby, ligustr pospolity, śnieguliczka biała, leszczyna pospolita, dereń jadalny, porzeczka alpejska, czeremcha pospolita, bez czarny, bez koralowy.
Pozostałą przestrzeń przewiduje się zagospodarować jako trawniki, które mogą stanowić miejsca wypoczynku i zabaw dla dzieci.